טובי ניצחה את הכימיקלים

טובי

14.12.14
זה היום בו החלטתי שאני לא נותנת לכימיקלים לגבור עליי אחרי שהניורולוג הודיע בנונשלנטיות שהמינון של הקונצרטה צריך לעלות (שוב). 
אני חייבת לנסות משהו אחר. רק כדי להגיד שניסיתי הכל, כי המצב הזה לא יכול להמשך יותר. 
לא, אין סיכוי שאני מוותרת על לחם. אני אוכלת כולה שתי פרוסות (לחם קל!) ביום. על מה בדיוק אני אמרח גבינה? והריח המשכר הזה של הבצק… כולה בצק! מה, זה אומר שאני לא אוכל יותר גם פסטה? חוץ מזה, אני חייבת משהו מתוק אחרי האוכל. מה רע בחטיף אנרגיה?

כל זה עבר לי בראש ועוד, ולמרות זאת החלטתי רק לנסות. מקסימום אני אפסיק עם זה.
לא תארתי לעצמי עד כמה שינוי קטן יגרור לשינוי גדול בחיים שלי.
חשבתי שכאבי בטן זה דבר נורמלי. שתחושת כבדות אחרי האוכל זה לגמרי בסדר. 
העצבים שמתחילים לטפס כשהקיבה ריקה וכשהמוח דורש אוכל, אחרי פאקינג 3 שעות מהארוחה האחרונה. התלות הזאת באוכל. 
דכאון על מה שאסור, רק בגלל שאני פוחדת להשמין שוב. אבל חיים פעם אחת לא? זה מה שאמא שלי כל הזמן אמרה ונפטרה צעירה וכולנו עדיין אבלים. 
אנחנו חיים פעם אחת, אבל הבריאות שלנו זה הדבר הכי חשוב לנו בעולם. ואם לא לנו, אז לקרובים שלנו. תאמינו לי…

טובי

אז עשיתי את השינוי. אוכל ללא חומרים משמרים, מייצבים, חומרי טעם וריח, שמני זרעים (קנולה), קטניות, דגנים, גלוטן וסוכר (קפה בלי סוכר? איכ!). 
איך זה יכול להיות?! אני מצליחה להקשיב לשיחה שלמה בלי לחלום! איך זה יכול להיות? נזכרתי שלא אכלתי כבר 6 שעות ואין שום עצבים! להפך, מצב הרוח השתפר פלאים, אפקט פלאסיבו? 
קטע, גם הפרעות השינה הקשות שהיו לי במשך שנתיים וחצי נעלמו לגמרי ואני ישנה כמו תינוק! 
נשמע כמו חלום, בטח הכולסטרול יעלה בגלל כמויות השומן שמותר לאכול. אהה איזה קטע, הכל התאזן, הכולסטרול הטוב קפץ והטריג’ נחת. פלאסיבו?

איך לא חשבנו על זה קודם. פתאום זה כל כך ברור! אוכל טרי, לא מעובד, טעים בטירוף, בלי הגבלה על כמויות, איזה כיף! למה אף אחד לא מדבר על זה? למה כולם מתעסקים כל היום בדיאטות? בתפריטים? באכילה רגשית? למה כל הילדים היפראקטיבים אם זה כ”כ פשוט?

אז לא הפסקתי עם זה. המשכתי והמשכתי… והגיעה שנה. הנצחון הקטן שלי הוא בין היתר הפסקת התלות בריטלין. היכולת להתרכז למשך 10 שעות מבלי לברוח. אני חושבת שניצחתי…
אני רק מצטערת על דבר אחד, על זה שלא גיליתי את התזונה הזו לפני מספיק שנים כדי שאוכל להציל את אמא. אבל אולי אוכל להציל אנשים אחרים.

טובי 

תגובות

  Subscribe  
קבלת עדכונים על