הקצין הקדמון

תמונת אילוסטרציה

קוראים לי אריאל אני קצין לוחם ביחידה בצהל, ורציתי לספר לכם על השנה האחרונה שלי.

דבר ראשון, יש הרבה “אי אפשר לשלב את זה עם הצבא” וגם “צהל לא בנוי לפי התזונה” והכי גרועים: “אם לא הייתי בצבא אז בטוח הייתי כזה…”. אז אני שמח לבשר שזה עובד, גם בצבא! בלי יותר מידי עזרה ותיסוף, לא ייאמן!

לפני קצת פחות משנה הלכתי לי בפלוגה וחיפשתי ספר לקרוא. במקרה לגמריי מצאתי את ה”סוד הקדמוני” מונח על השולחן במועדון. לאורך הפרק הראשון והשני חשבתי לעצמי בעיקר על איך אין סיכוי שאני מפסיק עם הטוסטים, בפרק החמישי החלטתי לנסות שבועיים והנה אני מסכם כמעט שנה.

השינוי היה מהיר, בתור אחד שהיה חסיד של דיאטות פורמאליות מחושבות לרמת הקלוריה ועתירות הגרנולה והלחם מלא, תחושת הכובד (והצרבת) היא שהפריעה לי הכי הרבה. הרי איך הגיוני הדבר שאני רץ בבוקר 8 ק”מ ועושה 45 דקות אימון כוח ועוד מרגיש כ”כ כבד?! עניין של 3 ימים והתחושות עברו. הפסקתי ללכת רעב וממורמר כל כך, ולפחד לאכול כדי לא להוסיף עוד קילוגרמים מיותרים.

לא הייתי שמן או סובל מעודף שומן, ובסך הכל הורדתי 2 קילו מתחילת התהליך, אבל יחס השריר-שומן שלי עבר שינוי לחיוב בצורה ניכרת גם מבחינה ויזואלית וגם מבחינת בדיקות האחוזים.

אני מרגיש חזק יותר מאז שהפסקתי להשתמש במכשירי חדר כושר עם חוטים ופלטות ועברתי לאימוני משקל גוף ומשקל חופשי. מה גם שצהל מלא באמצעים לאימונים מהסוג החופשי ודל באמצעי אימון “מכאניים ומקובעים” ויקרים, והכי משמעותי – ריצה יחפה.

איך זה עובד לי?
בבית אין בעיה והמשפחה הקרובה כבר אימצה בעצמה את הרעיון – השולחן מלא בפריטים שרצו ביער או גדלו על העצים וכולנו שבעים תמיד. 

בצבא, נכון, לא תמיד יהיה לי את הסטייק השמן שלי ואת הקציצות מבקר טחון של אמא או השקשוקה עם שמן קוקוס וגבינות מוצקות (מדהים!). אבל יש טונה בלי סוף! וירקות, ובתיסוף קל של בקבוקון שמן זית (ובשטיפה יסודית של הטונה משמן צמחי) היום שלי טעים ומשביע. 

קפה שחור, המהווה את סלע קיומינו כקצינים שצריכים להישאר ערניים, הפך לתענוג בטעם חדש מאז שהורדתי את הסוכר והחלפתי את הוופלים והעוגיות גרנולה (פיקציה שיקרית מתוקה) בתמרים ובאגוזים שמדהים כמה טוב הם משתלבים עם קפה.

ביצים יש בצבא בשפע וכשמחברים ביצה עם פק”ל קפה שיש לכל לוחם פשוט מקבלים ביצים קשות, והרבה. וכשאני מכין אותה (ולא הטבח העייף) אני מצליח להגיע למצב של חלמון נוזלי מושלם וזה תענוג כל כך גדול עם סלט וטונה בפנים. ממליץ לכל לוחם.

אז עד עכשיו התיסוף שלי כלל רק אגוזים ושמן זית!

וההתעניינות לא אחרה לבוא מצד החיילים והמפקדים השונים, שבוהים בצלחת ארוחת הצהריים שלי ותוהים למה לא לקחתי מהלחם הפרוס. התנאי שלי להסביר הוא אחד: אם אני מסביר לך – אתה מתחייב להסביר למישהו אחר במידה והצלחת, וההצלחות מכות גלים מסביב.

אריאל

1
תגובות

1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
קבלת עדכונים על
דימה

אחלה טחן שבעולם! ידעתי שמדובר באריאל הזה