9 טיפים שלא תרצו לפספס בפסח הזה

עוף בסיר

מאת: דעאל שלו, “מר קדמוני”

מצה, כמה מאכזב, היא בדיוק לחם מבחינה תזונתית: קמח לבן ומים, רק בלי ההתפחה. ובכלל, נראה כי בני ישראל יצאו ממצרים בעיקר כדי לאכול מצות, קניידעלך ותפוחי אדמה במינונים חריגים לכל הדעות. אז איך צולחים את החג?

  1. מצות. תטעמו בליל הסדר (בכל זאת, חייבים). וזהו. מספיק. לשומרי המסורת די קל לצמצם צריכת דגנים אחרים, פשוט כי אין. חמץ, אתם יודעים.
  2. נראה אתכם בלי תפוחי אדמה. אמנם אין דודה שתכין סעודת חג בלי מנת תפוחי אדמה, אבל תנסו לצלוח סדר שלם בלי זה, ובלי לקלקל מערכות יחסים משפחתיות. שווה.
  3. פסח זו הזדמנות לרענן את ארון השמנים שלכם. יש אשכנזים-דתיים שנוהגים לא לאכול קטניות בפסח אז שמן סויה נשאר בחוץ. נצלו את אוירת החג כדי לקנות לכם שמן קוקוס בכבישה קרה. ושמן זית איכותי. וחמאה טובה. שומנים רוויים זה הכי, אחי.
  4. הזדמנות להיפטר משאריות הדגנים שיש לכם במזווה (קמח, מי צריך את זה?) ולהחליף בקינואה או פשתן, שני מקורות חלבון טובים ובריאים, ושנותנים תחושה של “אורז” למי שממש דחוף לו.
  5. בשר, בשר, בשר. מי שלא עמד ב”רמי לוי” בתור לבשר בערב חג, לא יודע להעריך עד כמה בני ישראל מנסים לקיים את מצוות קורבן הפסח כהלכתו. פסח מקורו בקורבן (כבש). הרבה שומן (בריא, כבר אמרנו?), ישר על האש. וצריך לאכול הכל. כאלה אנחנו. חגים משונים יש לנו היהודים. אז אנו היום מנצלים את המאורע ההיסטורי ויורדים על שוק גדולה של כבש או על נתח עסיסי של בקר שאכל טוב ושקיבל מעט חיסונים. נצלו את הפסח לתיגבור צריכת החלבונים שלכם.
  6. חיק הטבע. פסח זה גם חופש וגם טיולי משפחות. תטיילו, תספגו קצת שמש של אביב, תלכו צעדות ארוכות, יש עוד פריחה. בריאות לנפש היא בריאות לגוף (ואופטימיות הרי מחזקת את המערכת החיסונית, הנה מחקר על כך, כאילו לא ידענו את זה).
  7. זמן איכות. אנחנו אוהבים להתעלל במשפחתולוגיה של ליל הסדר, ובכל זאת, אפשר לראות גם את הצד החיובי והאופטימי של מפגש משפחתי, של חיוכים ושל רוגע. נפש בריאה בגוף בריא. פרגנו לעצמכם להנות מהפסח הזה.
  8. לזוז. בפסח חשוב שלא לשקוע בריטואל של בליסה-שינה-ארוחה נוספת, אלא לשלב פעילות גופנית ואימונים רציניים “ביום שאחרי” הארוחות הגדולות והכבדות שהחג הזה יפיל עלינו.
  9. יין אדום. חובה לשתות ארבע כוסות, וכדאי לאמץ את המנהג הזה גם לשאר השנה. כוס יין אדום בארוחת ערב משפרת את הבריאות ונוגדת התחמצנות, ויעידו על כך מיליוני צרפתים שבריאים כמו שור. אז בפסח נרד על ארבע כוסות, ונקווה שנהיה בזכות זה בריאים פי ארבעה. יותר סביר שנישן יותר טוב, אבל אמרו ארבע כוסות, אז אנחנו בעניין.

תגובות

  Subscribe  
קבלת עדכונים על