לא נכנעת לתכתיבי החברה

זוהר

קוראים לי זוהר, אני בת 26, אמא לפעוט בן 1.2 ואני סטייליסטית, בלוגרית אופנה ודוגמנית פלאס סיז. האמת היא שמאז גיל 15 אני אוכלת בריא וחיה בריא ותמיד ידעתי שתזונה נכונה תהיה מבוססת על חלבון וירקות ולא נגעתי באוכל מעובד שנים, אבל עדיין זה היה רחוק מפליאו.

זה אולי יפתיע את מי שלא מבין מספיק בתזונה ובריאות, אבל תמיד חייתי בריא והייתי פעילה, למרות שאני לא רזה ולפי מדד BMI. טיפשי לומר שאני שמנה. כי רזון ובריאות לא באמת קשורים זה לזה כמו שדווקא בפליאו יודעים היטב. בשביל לרזות גם בפליאו צריך לאכול בצורה מסויימת ותתפלאו אבל לא כולנו רוצים להיות רזים. לי, טוב כמו שאני.

ואחד הדברים שהכי אהבתי בקהילת הפליאו זה שהקולות הכי עוצמתיים בה לא מדברים על רזון ועל משקלים בכלל אלא על בריאות ועל זה שאפשר להיות בריא ולא רזה נורא.

זוהר

התחלתי לשמוע ולקרוא פה ושם על פליאו לפני כמעט שנתיים. הייתי אז בהריון, הריון נוראי שבו סבלתי מבחילות משבוע 4 ועד חדר הלידה. הדבר היחידי שהצלחתי לאכול היה פחמימות פשוטות וגלוטן, ההיפך הגמור מפליאו וממה שאכלתי כמעט כל חיי. למרות שאכלתי בריא מאז ועד עולם תמיד סבלתי מבטן רגישה, מהחיידק הליקובקטר. סבלתי מצרבות וכאבי בטן וידעתי שסוכר ופחמימות מחמירים את המצב ולכן כל ההריון סבלתי. ההריון נגמר אחרי 41 שבועות מפרכים. לא עליתי הרבה במשקל ונשארתי עם 4 ק”ג עודפים אבל אז התחלתי להניק והייתי כל כך רעבה, רעב שלא הכרתי מעולם בתור לא אכלנית מטבעי. רעב בשילוב עם חוסר זמן, תינוק ומלחמה על ההנקה הותיר אותי לאכול המון שטויות וממה שפשוט יש והרגשתי פשוט לא טוב. ידעתי שזה לופ שצריך לצאת ממנו, אבל התקשתי נורא.

קראתי המון על פליאו, בעיקר בבלוג של דעאל, מצאתי בבלוג את הגרסא השפויה ביותר והנוחה ביותר. היה נראה לי שאת הפליאו של דעאל אני אשרוד… אני אדם שנרתע מאוד מכתות ודתות וחוקים נוקשים ולכן האתגר לא הרשים אותי. מניסיון של שנים אני יודעת שמעט מוצרי חלב שמנים מאוד זה נהדר עבורי, חלב ניגר רע לי ואני לא מכורה למתוק.

זוהר

התחלתי את הפליאו לאט ובזהירות כי פחדתי מאוד.בהתחלה אכלנו פליאו ועדיין שתינו קולה ולאט לאט הבית כולו הפך פליאו. בעלי ירד 8 ק”ג תוך חודשיים בערך, ואני ירדתי בהיקפים והתחטבתי מאוד למרות שאני מתאמנת אולי חצי מבעבר (אני לא נשקלת שנים, זה מדד מיותר מבחינתי) ויותר מהכל, נעלמו לי המיגרנות, נעלמו כאבי הבטן. אני פחות עייפה למרות שאני קמה 3 פעמים בלילה לילדון. אנחנו פליאו לחלוטין כבר חצי שנה, נהנים מכל רגע ומספרים לכולם כמובן על התזונה הזאת ששינתה לנו את החיים.

זוהר

תגובות

  Subscribe  
קבלת עדכונים על